Przesądy związane ze ślubem i weselem
Jeśli podczas ślubowania upadnie Ci obrączka, nie podnoś jej. Poproś kogoś o jej podniesienie, aby zachować szczęście przy sobie.
Pan Młody nie powinien o tym zapomnieć, by do kieszeni włożyć jakieś pieniądze. Będą one gwarancją powodzenia w przyszłości.
Godzina, w której mówimy "tak", powinna być "okrągła" na przykład 10.00; 12.00, 14.00.
Panna Młoda nie powinna przechodzić pod wiszącym na sznurkach praniem, gdyż może to spowodować komplikacje przy porodzie (pępowina może zawinąć się wokół szyi dziecka zagrażając jego życiu).
Ślubną kreację należy kupować (wypożyczać) wyłącznie w towarzystwie przyjaciółek lub matki. Lepiej nie robić tego w obecności przyszłego męża czy też przyszłej teściowej, bo w małżeństwie może dojść do niesnasek.
Koniecznie w dniu zaślubin ubierz na siebie coś pożyczonego i niebieskiego. Zapewni Ci to pomyślność w przyszłości.
Ślub w święta jest dobrym prognostykiem.
Podobno najszczęśliwsze będą te pary, które pobiorą się w okresie Bożego Narodzenia, w karnawale, lub w czasie Wielkanocy.
Panna Młoda powinna podziwiać swoją suknie weselną wyłącznie w czasie przymiarki. Nie powinna go wkładać tylko po to by się pokazać przyjaciółkom czy obejrzeć w lustrze.
Jeżeli suknia podrze się to nie należy niczego zszywać, gdyż wróży to łzy i nieszczęście. Bezpieczniej jest uszkodzone miejsce dyskretnie zszyć agrafką.
Pechowymi miesiącami są maj i listopad, ale także inne miesiące bez litery "r" nie cieszą się dobrą sławą.
Chcąc się zabezpieczyć przed biedą i nędzą w przyszłym, wspólnym życiu, do ślubnego pantofla koniecznie wrzuć jeden grosik.
|