Wesele i  ślub - Portal weselny - Porady, ciekawostki, baza firm.
11 sierpnia 2022, Aleksandra, Lukrecji, Włodzimierza
STRONA GŁÓWNA REKLAMA REGULAMIN PRACA KONTAKT PARTNERZY NEWSLETTER
ARTYKUŁY
moda ślubna
wydarzenia
prasa ślubna
formalności
obyczaje
organizacja wesela
koszty ślubu
wieczór kawalerski
wieczór panieński
podróż poślubna
księga imion
ciekawostki
kulinarnie
zabawy weselne
sondaże

BAZA FIRM
suknie ślubne
akcesoria ślubne
bielizna ślubna
catering
cukiernie
dekoracje weselne
fotografia
garnitury
jubilerzy; biżuteria
konsultanci ślubni
kwiaciarnie
limuzyny
noclegi
obuwie ślubne
oprawa muzyczna
podróż poślubna
prezenty ślubne
przewóz gości
restauracje
salony fryzjerskie
salony kosmetyczne
szkoły tańca
trunki i napoje
videofilmowanie
zaproszenia
USC

GALERIE śLUBNE
Suknie ślubne
Garnitury
Bielizna
Limuzyny
Biżuteria
Fotografia ślubna
Bukiety ślubne

OGŁOSZENIA
sprzedam
kupię
dam zamienię

Poślubna podróż z maharadżą

Eleganckie wnętrza, kwiaty, jedwabna pościel, kolacja z szampanem w blasku świec, masaż dla dwojga. Czy to hotel 5*? Tak, tyle że na szynach.

To idealna propozycja na wyszukaną i elegancką podróż poślubną, trochę jak z bajki, trochę jak z niedalekiej przeszłości. Pachnie mieszanką Orientu, kusi intensywnymi kolorami, oczarowuje bogactwem i zachwyca malowniczym tłem fortów, pałaców, świątyń. Witamy na pokładzie luksusowych pociągów indyjskich.

Jeden z nich nosi jakże zobowiązującą nazwę Palace on Wheels i wyrusza z Delhi, drugi - Golden Chariot (nazwa nawiązuje do zabytkowego kamiennego rydwanu na południu kraju) - z Bangalore. Pierwszy z nich to symbol przepychu maharadżów, którzy swe pałace i rezydencje niemalże przenosili na szyny udając się w podróż oficjalną, na polowania lub śluby. Pachnie starym drewnem, ma zabytkowe wyposażenie. Drugi liczy sobie zaledwie trzy lata, zbudowano go w stanie Karnataka, słynącym ze starożytnych świątyń i… najnowszych technologii. Swym wystrojem nawiązuje do pałacowych wnętrz, oferując jednocześnie współczesne dobrodziejstwa w postaci choćby Internetu, czy telewizorów plazmowych w przedziałach.

Oczywiście podobne standardy oferuje Palace on Wheels, w którym idealnie wkomponowano kanał muzyczny, telewizję satelitarną i klimatyzację w stary i zabytkowy wystrój wagonowych wnętrz. Przedziały sypialne w jednym i drugim pociągu przypominają eleganckie saloniki. Są w nich łóżka ścielone narzutami przedniej jakości, szafy, biurka, lampy, fotele i piękne łazienki z umywalką, prysznicem, wc, ręcznikami. Saloniki, jak w każdym szanującym się hotelu, są codziennie sprzątane, jest room service, świeża prasa, ulotka z programem dnia. Nowożeńcy nie muszą się spieszyć ze wstawaniem. Śniadanie z aromatyczną kawą i świeżo wyciskanym sokiem dostaną do łóżka. Czas odsunąć żakardowe rolety, by podziwiać malowniczy krajobraz za oknem. Jednak lepiej przejść do wagonu wypoczynkowego, tam są panoramiczne okna. A może rozpocząć dzień od jakiegoś zabiegu kosmetycznego? Proszę bardzo. Wagon z salonem urody czeka. Jeszcze rzut oka na dzisiejszy program; po śniadaniu dalsza podróż, przerwa, zwiedzanie, obiad w eleganckiej restauracji pociągowej, wypoczynek, rejs łodzią, powrót do pociągu na kolację uświetnioną występami tancerek. Wymagany strój wieczorowy. Oj, w szafie pognieciona sukienka. To nie problem. Pokojówka ją uprasuje i wieczorem olśnisz wszystkich. Przypominam, że rzecz dzieje się w pociągu.

Czy już wybraliście poślubną podróż kolejową? Jeśli nie, to może podpowiedzią będą trasy wycieczkowe.

Palace on Wheels przemierza słynny Radżastan. Pasażerowie zwiedzają m.in. Jaipur, Chittor Hill Fort, Udaipur, Jaisalmer, Jodhpur, podpatrują dzikie zwierzęta w parku narodowym Ranthambhor, podziwiają z riksz rezerwat ptaków, a z grzbietów wielbłądów -pustynie Thar. Na koniec zatapiają się w zadumie nad nieprzemijającą siłą miłości, której symbolem jest jeden z siedmiu cudów świata - Taj Mahal.

Symbolem miłości na trasie pociągu Golden Chariot są niewątpliwie wspaniałe rzeźby księcia Ramy i jego małżonki Sity w średniowiecznych kompleksach świątynnych Belur i Halebid, gdzie można podziwiać także płaskorzeźby rodem z Kamasutry. Ale zanim tu przybędziemy, zwiedzimy miasto ogrodów i parków - Bangalore, starożytne świątynie wykute w jaskini Badami, dawną stolicę regionu - Mysore, gdzie w Lalitha Mahal Palace odbywa się uroczysta kolacja z pokazem tradycyjnych tańców regionalnych. Ekscytującym punktem programu jest wizyta w Parku Narodowym Raviv Gandhi, który wraz z rezerwatem Bandipur (niegdysiejszy prywatny teren łowiecki maharadżów) tworzy malowniczy teren z ogromnym bogactwem przyrody. Żyją tu słonie, tygrysy, lamparty, małpy, antylopy, dziki, sambary, krokodyle, węże, 300 gatunków ptaków. Następnego dnia po safari pasażerowie przejeżdżają do królewskiego miasta Mysore, dawniejszej stolicy regionu, symbolu chwały i majestatu.

- Najbardziej utkwiło mi w pamięci centrum pielgrzymkowe dżinistów z liczącą sobie ponad tysiąc lat statuą 17-metrowego świętego Gomatheswary. Prowadzi tam ścieżka z wykutymi w skale 700 schodami. Niektórzy wchodzą sami, inni wnoszeni są w lektykach - wspomina Leila Ben Arfi, prezes biura Best Reisen Group, które sprzedaje wycieczki pociągiem po Indiach. - I oczywiście na zawsze zostaje w pamięci atmosfera pociągowa, pełna dostojeństwa, elegancji, a jednocześnie swobodna. Znam niemal całe Indie ale tak wyśmienitej kuchni, jak w pociągu Golden Chariot nigdzie nie zasmakowałam.

Specjalności kuchni południowoindyjskiej serwowane są także podczas innej trasy tym samym pociągiem. Droga wiedzie przez trzy stany: Karnatakę, Tamil Nandu i Keralę. W programie jest zwiedzanie najważniejszych zabytków, safari, a także rejs łodzią po urokliwych rozlewiskach Alappuzhy, zwanej Wenecją Azji. Trasa pierwszej i drugiej wersji kończy się w Bangalore ale klienci mogą przedłużyć romantyczny nastrój zostając w Goa albo Kovalam. To piękne nadmorskie kurorty, otoczone gajami palmowymi, pełne urokliwych zakątków, zatoczek, knajpek, sklepików. Plaża, hamak, relaksujący masaż, romantyczny hotel. A do tego wspomnienie podróży jak ze snu. Może to tylko sen maharadży?

Alina Woźniak

8-dniowe podróże pociągami obejmują: zakwaterowanie w wygodnych przedziałach sypialnych, śniadania, obiady, kolacje, napoje, kawę, herbatę, wodę, (niekiedy uroczyste posiłki są w eleganckim hotelu), wycieczki z wielojęzycznymi przewodnikami, rejsy, safari, bilety wstępów - wszystko w cenie. Płaci się tylko za dodatkowe usługi i zakupy, np. fryzjer, siłownia, pralnia, alkohol, cygara itd.

Rezerwacji na podróż pociągiem PALACE ON WHEELS lub GOLDEN CHARIOT można dokonać w biurze podróży Best Reisen Group (www.bestreisengroup.pl, tel. 22 622 20 65). W ofercie są pakiety: przeloty, transfery, pierwszy nocleg w hotelu i ew. pobyt wypoczynkowy nad morzem.
Strona: 1

<- Wstecz Do góry