Wesele i  ślub - Portal weselny - Porady, ciekawostki, baza firm.
20 kwietnia 2024, Agnieszki, Czesława, Szymona
STRONA GŁÓWNA REKLAMA REGULAMIN PRACA KONTAKT PARTNERZY NEWSLETTER
ARTYKUŁY
moda ślubna
wydarzenia
prasa ślubna
formalności
obyczaje
organizacja wesela
koszty ślubu
wieczór kawalerski
wieczór panieński
podróż poślubna
księga imion
ciekawostki
kulinarnie
zabawy weselne
sondaże

BAZA FIRM
suknie ślubne
akcesoria ślubne
bielizna ślubna
catering
cukiernie
dekoracje weselne
fotografia
garnitury
jubilerzy; biżuteria
konsultanci ślubni
kwiaciarnie
limuzyny
noclegi
obuwie ślubne
oprawa muzyczna
podróż poślubna
prezenty ślubne
przewóz gości
restauracje
salony fryzjerskie
salony kosmetyczne
szkoły tańca
trunki i napoje
videofilmowanie
zaproszenia
USC

GALERIE śLUBNE
Suknie ślubne
Garnitury
Bielizna
Limuzyny
Biżuteria
Fotografia ślubna
Bukiety ślubne

OGŁOSZENIA
sprzedam
kupię
dam zamienię

Przebieg wesela

W momencie kiedy Młoda Para opuszcza kościół lub Urząd Stanu Cywilnego, goście kierują się do miejsca, w którym odbywa się przyjęcie weselne.

Przybyli Młodzi witani są "Marszem Mendelssohna". Wchodząc na salę balową witani są przez rodziców chlebem i solą. Następnie Młodzi dzielą się chlebem a na tacy podawane są dwa kieliszki z wódką.

W dalszej kolejności obsługa częstuje Młodą Parę i wszystkich gości szampanem i w momencie kiedy wszyscy mają już kieliszki w rękach, osoba prowadząca przyjęcie weselne (prezenter czy też zespół) wita wszystkich gości w imieniu Młodych i zaprasza do wypicia pierwszego toastu i odśpiewania "Sto lat" dla Młodej Pary. Po tym toaście zaprasza się gości do stołów.

Na początek podawane są gorące posiłki. Po pierwszym posiłku zaczyna się bal. Wówczas Młoda Para zapraszana jest na środek. Zazwyczaj melodią rozpoczynającą bal jest walc "Nad pięknym modrym Dunajem". Jeżeli ktoś nie czuje się "mocno" na parkiecie może spróbować przy innej pasującej do tej okazji melodii np.: jakiś wasz utwór przy którym się poznaliście lub romantyczna melodia która pasuje do takiej okazji.

Para Młoda powinna ustalić wcześniej z prowadzącym lub zespołem jaką melodię zagra jako "pierwszy taniec”. Po tym utworze, goście są zapraszani do wspólnej zabawy.



O północy są oczepiny. W pierwszej kolejności Panna Młoda rzuca welon, następnie Pan Młody muchę a para która złapie welon i muchę tańczy razem. Zabawa może być przeplatana jakimiś konkursami, ale jeżeli goście bawią się bardzo dobrze to nie należy im przeszkadzać.

Po oczepinach na salę balową wjeżdża tort weselny a Młoda Para go dzieli. Pierwszym kawałkiem oczywiście częstują siebie, a później wszystkich gości.

Jeżeli chodzi o repertuar to oczywiście nie wolno męczyć gości samymi szybkimi piosenkami, należy je przeplatać spokojniejszymi kawałkami. Warto przed weselem omówić wszystko z zespołem wraz z zabawami, które miały by się pojawić: „pociąg”, „kaczuchy”, „Grek zorba” itd.

Po oczepinach nie można mówić o zakończeniu przyjęcia weselnego, gdyż jest to czas nieokreślony.



Strona: 1

<- Wstecz Do góry